Svirpliukai kepė sveikuoliškus sausainius

2017 m. lapkričio 8 d., trečiadienį Šiaulių lopšelyje – darželyje „Voveraitė“ vykdomo sveikatiados projekto „Sveikatiados grūdinių produktų“ iššūkio idėjoms įgyvendinti ir „Europos sveikos mitybos“ dienai paminėti „Svirpliukų“ grupės ugdytiniai ir pedagogės:

 1. Aptarė demonstruojamas skaidres prisiminė sveikatai palankią mitybą: ką, kada, kiek, kaip valgome; kokias ir kiek maisto medžiagų organizmas gauna su maistu.
 2. Maisto pasirinkimo piramidės plakate vaikai rodė ir pasakojo, ką ir kiek jie valgo iš grūdinių kultūrų. Susipažino su auklėtojų rodomomis grūdų varpomis. Susidomėjo avižomis, išsiaiškinome, kad tai mūsų energijos šaltinis, juose yra daug mums reikalingų medžiagų. Kaip tik pusryčiams darželyje ir valgėme šią košę.
 3. Apžvelgė ir pieno produktų naudą augančiam vaikų organizmui. Vaikai vardijo, kas gaminama iš pieno ir parodė šių maisto produktų vietą piramidėje.
 4. Kalbėjo apie vaisius ir daržoves, jų spalvinę gamą, apie tai kad pirmenybę teikiame šviežiems vaisiams ir daržovėms.  Sužinojo, kad bent 5 kartus per dieną reikia valgyti skirtingų spalvų vaisių ir daržovių.
 5. Įminė mįsles apie kopūstą, burokėlį, svogūną, agurką. Vaikų atsakymus patvirtino tikros daržovės.
 6. Atkreipėme vaikų dėmesį, ką turėtumėme valgyti per pusryčius, priešpiečius, pietus, pavakarius ir vakarienę. Lyginome, ką valgome darželyje ir namuose.
 7. Auklėtojos paaiškino, kokio dydžio porcijas tinkama valgyti pagal amžių.
 8. Kalbėjo apie valgymo kultūrą, jos laikėsi valgydami savo keptus sveikuoliškus sausainius.
 9. Vaikai padengė auklėtojoms stalą su jų kurtais patiekalais, panaudodami vaisių, daržovių muliažus ir plastmasinius indelius. Aptarė, kas ne taip, ko nedera valgyti, ir ar tiek suvalgę persivalgytume.
 10. Vaikai, auklėtojų padedami, pagal 2 skirtingus sveikuoliškų sausainių receptus, pasiskirstė darbais: plakė kiaušinius, trynė bananus, dėjo saulėgrąžų, razinų, linų sėmenų, cinamono, avižų ir kt.
 11. Keptus sausainius vaikai įsidėjo į savo autorines lėkštutes.

Adresas: Saulės takas 7,
LT-78302 Šiauliai
Telefonas (8 41) 552 591
El. paštas voveraite@splius.lt
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 190528055

Paieška svetainėje

Steigėjas

Steigėjas
© 2019 mir.lt